Tallinnas toimus juhtkoerte treeningpäev, mis viidi läbi Lasnamäe linnaosa omanäolises Pae pargis. Vihmast ilma trotsides oli kohale sõitnusd ka neli juhtkoerakasutajat väljaspoolt pealinna, nimelt Tartust ja Pärnust. Lisaks juhtkoertele tuli kuulekat käitumist lihvima ka liikumisabi koer Pepe. Neile seitsmele vaprale sekundeerisid kaheksa Feissbuki vahendusel appi kutsutud eri tõugu ja erineva käitumisega koera, kes olid peibutuseks tööd tegevatele koertele püüdes nende tähelepanu endale tõmmata.

 


Selle treeningpäeva põhiülesanne oligi harjutada juhtkoeri neutraalselt suhtuma teeääres seisvatesse või vastu jalutavatesse võõrastesse koertesse, tehku need siis mida tahes, karelgu kohapeal või haukugu kõva häälega. Haukumise meistriteks olid saksa lambakoer ja väike brabandi. 
Enamus juhtkoeri said hästi hakkama neutraalseks jäämisega, ainult alles õppiv puudel oli väga elevil ja reageeris innukalt kõigele. Kindla maa peal harjutused tehtud, läksime üksteisest möödumist harjutama sillale. Eemalt paistab see ehitis hirmuäratav, kõrguses olev trossidel kitsas sillake üle sügava ja tumeda vee. Kohale jõudes nägime, et asi pole sugugi nii hull. 
Sellele vaatamata oli paljudel peibutuskoertel endaga niipalju tegemist, et nad ei teinud lähedalt mööduvatest juhtkoertest väljagi. Raskemaks harjutusi enam teha ei andnud ja me tegime väikese puhkepausi, mille ajal tänasime üleskutsele vastanud koerte omanikke ja nende koeri. Vaegnägijad said katsuda ja paitada mitut erinevat tõugu koera. 
Seejärel hakkasime kirju reana mööda ringrada tagasi lähtekohta minema. Enam polnud vahet, kes kellega kõrvuti või kes kelle järel käis, kõik koerad käitusid neutraalselt. Õppused olid kasulikud mõlematele, nii juht- kui tavakoertele.
Juhtkoerte kasutajatele ja nende abilistele lõppes õppepäev restoranis KISHMISHkuhu oli Jekaterina meile lauad broneerinud, inimestele laua taha, koertele laua alla.
Oli kasulik tore päev! Veel pilte SIIN